C0603C392K4RAC7867
KEMET
C0603C392K4RAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C392K4RAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C392K4RAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 3900PF 16V X7R 0603
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:399-14516-2
C0603C392K4RAC
C0603C392K4RACTU
C0603C392K4RACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:54 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:3900pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:3900pF