C0603C390F5GALTU
KEMET
C0603C390F5GALTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C390F5GALTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C390F5GALTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 39PF 50V NP0 0603
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±1%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:L
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603C390F5GAL
C0603C390F5GAL7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:51 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:39pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:39pF