C0603C331K2RAC
Cornell Dubilier Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C331K2RAC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C331K2RAC
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAPACITOR CERAMIC MLCC 0603
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603C331K2RACCDE
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:330pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:330pF