C0603C330J4GAC7867
KEMET
C0603C330J4GAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C330J4GAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C330J4GAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 33PF 16V NP0 0603
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:399-15391-2
C0603C330J4GAC
C0603C330J4GACTU
C0603C330J4GACTU-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:33 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:33pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:33pF