C0603C224M4REC7867
Buy C0603C224M4REC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C224M4REC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0603 220NF 16V X7R 20%
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603C224M4RECTU
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.22µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.22µF