C0603C223J4REC7411
Buy C0603C223J4REC7411 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C223J4REC7411
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 0603 22NF 16V X7R 5%
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.034" (0.87mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.022µF ±5% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Capacitance:0.022µF