C0603C122M5RACTU
KEMET
C0603C122M5RACTU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C122M5RACTU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C122M5RACTU
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1200PF 50V X7R 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:50V
Tolerance:1200pF
Thickness (Max):X7R
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Other Names:C0603C122M5RAC
C0603C122M5RAC7867
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Manufacturer Part Number:C0603C122M5RACTU
Lead Style:0.034" (0.87mm)
Failure Rate:-
Expanded Description:1200pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%