C0603C122J3JAC7867
KEMET
C0603C122J3JAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0603C122J3JAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0603C122J3JAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 1200PF 25V U2J 0603
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:25V
Tolerance:1200pF
Thickness (Max):U2J
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:C
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Manufacturer Part Number:C0603C122J3JAC7867
Lead Style:0.034" (0.87mm)
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor, Low ESL
Failure Rate:-
Expanded Description:1200pF ±5% 25V Ceramic Capacitor U2J 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±5%