C04BL121X-5SN-X0T
Dielectric Laboratories
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C04BL121X-5SN-X0T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy C04BL121X-5SN-X0T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | C04BL121X-5SN-X0T |
|---|---|
| Manufacturer | Dielectric Laboratories |
| Description | CAP CER 120PF 50V 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.58 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Thickness (Max): | 0.028" (0.71mm) |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) |
| Series: | - |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | 1761-1074-2 C04BL121X-5SN-X0T-500 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 120pF 50V Ceramic Capacitor 0402 (1005 Metric) |
| Capacitance: | 120pF |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply C04BL121X-5SN-X0T, use the request quote form to request C04BL121X-5SN-X0T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number C04BL121X-5SN-X0T.The price and lead time for C04BL121X-5SN-X0T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# C04BL121X-5SN-X0T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


