C0402C201M3JAC7867
KEMET
C0402C201M3JAC7867
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy C0402C201M3JAC7867 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. C0402C201M3JAC7867
Manufacturer KEMET
Description CAP CER 200PF 25V U2J 0402
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:U2J
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:C
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:C0402C201M3JACTU
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Height - Seated (Max):-
Features:Low Dissipation Factor, Low ESL
Failure Rate:-
Detailed Description:200pF ±20% 25V Ceramic Capacitor U2J 0402 (1005 Metric)
Capacitance:200pF