BZX84C10-E3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZX84C10-E3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX84C10-E3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX84C10-E3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 10V 300MW SOT23-3
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
30000 pcs75000 pcs150000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOT-23-3
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Other Names:BZX84C10-E3-08-ND
BZX84C10-E3-08GITR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 10V 300mW ±5% Surface Mount SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 7V