BZX79-B18,113
Nexperia
BZX79-B18,113
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX79-B18,113 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX79-B18,113
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 18V 400MW ALF2
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):18V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:ALF2
Series:-
Power - Max:400mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-204AH, DO-35, Axial
Other Names:933166930113
BZX79-B18 T/R
BZX79-B18 T/R-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 18V 400mW ±2% Through Hole ALF2
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 12.6V