BZX584C4V3-V-G-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZX584C4V3-V-G-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX584C4V3-V-G-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX584C4V3-V-G-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD523
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.3V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-523
Series:-
Power - Max:200mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-79, SOD-523
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):90 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 4.3V 200mW ±5% Surface Mount SOD-523
Current - Reverse Leakage @ Vr:3µA @ 1V