BZX384-B43,115
Nexperia
BZX384-B43,115
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZX384-B43,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZX384-B43,115
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 43V 300MW SOD323
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs75000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):43V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 100mA
Tolerance:±2%
Supplier Device Package:SOD-323
Series:-
Power - Max:300mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-76, SOD-323
Other Names:1727-3657-2
568-3829-2-ND
BZX384-B43 T/R
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Impedance (Max) (Zzt):150 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 43V 300mW ±2% Surface Mount SOD-323
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 30.1V