BZW04-145BHA0G
TSC (Taiwan Semiconductor)
BZW04-145BHA0G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZW04-145BHA0G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZW04-145BHA0G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 145V 234V DO204AL
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):145V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:234V
Voltage - Breakdown (Min):161V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-204AL (DO-41)
Series:Automotive, AEC-Q101, BZW04
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.7A