BZV85-C68,113
Nexperia
BZV85-C68,113
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZV85-C68,113 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZV85-C68,113
Manufacturer Nexperia
Description DIODE ZENER 68V 1.3W DO41
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):68V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 50mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:DO-41
Series:-
Power - Max:1.3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-204AL, DO-41, Axial
Other Names:933500850113
BZV85-C68 T/R
BZV85-C68 T/R-ND
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):200 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 68V 1.3W ±5% Through Hole DO-41
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 48V