BZT52C3V9-E3-08
Vishay Precision Group
BZT52C3V9-E3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZT52C3V9-E3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZT52C3V9-E3-08
Manufacturer Vishay
Description DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 115384 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.9V
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD-123
Series:-
Power - Max:410mW