BZG04-30TR3
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZG04-30TR3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZG04-30TR3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZG04-30TR3
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 30V 50.1V DO214AC
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:50.1V
Voltage - Breakdown (Min):34V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC
Series:Automotive, AEC-Q101, BZG04
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6A
Capacitance @ Frequency:450pF @ 1MHz