BZD27C47PWHRVG
TSC (Taiwan Semiconductor)
BZD27C47PWHRVG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZD27C47PWHRVG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZD27C47PWHRVG
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE ZENER 47V 1W SOD123W
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs30000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):47V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 200mA
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:SOD123W
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123W
Other Names:BZD27C47PWHRVG
BZD27C47PWHRVG-ND
BZD27C47PWHTR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 47V 1W ±5% Surface Mount SOD123W
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 36V