BZD27C43PHM2G
TSC (Taiwan Semiconductor)
BZD27C43PHM2G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZD27C43PHM2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZD27C43PHM2G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description DIODE ZENER 43V 1W SUB SMA
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):43V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA
Tolerance:±6.97%
Supplier Device Package:Sub SMA
Series:Automotive, AEC-Q101
Power - Max:1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-219AB
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Impedance (Max) (Zzt):45 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 43V 1W ±6.97% Surface Mount Sub SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 33V