BZD17C20P-E3-08
Electro-Films (EFI) / Vishay
BZD17C20P-E3-08
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZD17C20P-E3-08 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BZD17C20P-E3-08
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ZENER 800MW SMF DO219AB
(In US Dollars)
30000 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.2V @ 200mA
Tolerance:-
Supplier Device Package:DO-219AB (SMF)
Series:-
Power - Max:800mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-219AB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:40 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Zener Diode 20V 800mW Surface Mount DO-219AB (SMF)
Current - Reverse Leakage @ Vr:1µA @ 15V