BZ01CA223ZSB
AVX Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BZ01CA223ZSB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BZ01CA223ZSB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BZ01CA223ZSB |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | CAP 22MF -20% +80% 12V SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 390 pcs | 780 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $15.00 | $14.25 | $10.50 | $9.75 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 12V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 1.102" L x 0.669" W (28.00mm x 17.00mm) |
| Series: | BestCap® BZ |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | BZ01, 3 Lead |
| Other Names: | 478-3523 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 70°C |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.299" (7.60mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 350 mOhm |
| Detailed Description: | 22mF (EDLC) Supercapacitor 12V BZ01, 3 Lead 350 mOhm 1000 Hrs @ 70°C |
| Capacitance: | 22mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BZ01CA223ZSB, use the request quote form to request BZ01CA223ZSB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BZ01CA223ZSB.The price and lead time for BZ01CA223ZSB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BZ01CA223ZSB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

