BXA-12577
JKL Components Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12577 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BXA-12577 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BXA-12577 |
|---|---|
| Manufacturer | JKL Components Corporation |
| Description | INVERTER 800V FOR CCFL LAMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Input: | 12V |
|---|---|
| Type: | CCFL and UV Lamps |
| Size / Dimension: | 1.38" L x 0.30" W x 0.43" H (35mm x 7.5mm x 11mm) |
| Series: | - |
| Output: | 800V |
| Other Names: | 289-1051 |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | CCFL and UV Lamps Inverter 12V Input 800V Output 1.38" L x 0.30" W x 0.43" H (35mm x 7.5mm x 11mm) Chassis Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BXA-12577, use the request quote form to request BXA-12577 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BXA-12577.The price and lead time for BXA-12577 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BXA-12577.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

