BX1W-18-S
E-Z-Hook
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BX1W-18-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BX1W-18-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BX1W-18-S |
|---|---|
| Manufacturer | E-Z-Hook |
| Description | TEST LEAD BANANA/GRAB 18" SET/10 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $43.62 | $42.90 | $42.185 | $41.47 | ||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $40.04 | $38.61 | $38.038 | |||
Specifications
Data sheet
| Wire Gauge: | 22 AWG |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 1000V (1kV) |
| Type: | Patch Cord |
| Stacking Method: | Non Stackable |
| Series: | E-Z-MINI-HOOK™ X100W |
| Ratings: | - |
| Other Names: | 461-1151 BX1W18S |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material - Insulation: | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 18.0" (457.20mm) Banana Plug, Single To Mini Hook Patch Cord 1000V (1kV) |
| Current Rating: | 2.5A |
| Contents: | 10 Leads, Multiple Colors |
| Configuration: | Banana to Grabber, Hook |
| Cable Length: | 18.0" (457.20mm) |
| 2nd Connector: | Mini Hook |
| 1st Connector: | Banana Plug, Single |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BX1W-18-S, use the request quote form to request BX1W-18-S pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BX1W-18-S.The price and lead time for BX1W-18-S depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BX1W-18-S.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

