BVK202A
Matrix Orbital
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BVK202A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BVK202A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BVK202A |
|---|---|
| Manufacturer | Matrix Orbital |
| Description | VFD DISPLAY, BRACKET, CABLE |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $111.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 9 V ~ 15 V |
|---|---|
| Viewing Area: | 96.00mm L x 24.00mm W |
| Series: | - |
| Outline L x W x H: | 116.00mm x 37.00mm x 28.38mm |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Dots: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Interface: | I²C, Serial |
| Format: | - |
| Display Type: | Character |
| Display Format: | 20 x 2 |
| Detailed Description: | Vacuum Fluorescent Display (VFD) 20 x 2 Character 9 V ~ 15 V I²C, Serial 116.00mm x 37.00mm x 28.38mm |
| Character Size: | 2.40mm L x 4.70mm W |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BVK202A, use the request quote form to request BVK202A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BVK202A.The price and lead time for BVK202A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BVK202A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

