BV1LB085FJ-CE2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BV1LB085FJ-CE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BV1LB085FJ-CE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BV1LB085FJ-CE2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | THE BV1LB085FJ-C IS AN AUTOMOTIV |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.58 | $1.428 | $1.275 | $1.147 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.02 | $0.892 | $0.739 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 3 V ~ 5.5 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 8-SOP-J |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Rds On (Typ): | 85 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | BV1LB085FJ-CE2CT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Over Current, Over Temperature |
| Current - Output (Max): | 13A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BV1LB085FJ-CE2, use the request quote form to request BV1LB085FJ-CE2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BV1LB085FJ-CE2.The price and lead time for BV1LB085FJ-CE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BV1LB085FJ-CE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

