BUS1DJC0GWZ-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUS1DJC0GWZ-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUS1DJC0GWZ-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUS1DJC0GWZ-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Current Limit SW 1-IN 1-OUT 1.1V to 5V 2A 4-Pin UCSP30L1 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.245 | $0.221 | $0.199 | $0.195 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 1.1 V ~ 5 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 4-UCSP30L1 (0.80x0.80) |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 58 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 4-XFBGA |
| Output Type: | P-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | BUS1DJC0GWZ-E2CT |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Load Discharge, Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | - |
| Current - Output (Max): | 2A |
| Base Part Number: | BUS1DJC0GWZ |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUS1DJC0GWZ-E2, use the request quote form to request BUS1DJC0GWZ-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUS1DJC0GWZ-E2.The price and lead time for BUS1DJC0GWZ-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUS1DJC0GWZ-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

