BUK9C5R3-100EJ
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK9C5R3-100EJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUK9C5R3-100EJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUK9C5R3-100EJ |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | MOSFET N-CH 100V D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | D2PAK-7 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | - |
| Power Dissipation (Max): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab), TO-263CB |
| Other Names: | 934067487118 |
| Operating Temperature: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 100V |
| Detailed Description: | N-Channel 100V Surface Mount D2PAK-7 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUK9C5R3-100EJ, use the request quote form to request BUK9C5R3-100EJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUK9C5R3-100EJ.The price and lead time for BUK9C5R3-100EJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUK9C5R3-100EJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

