BUK9510-55A,127
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK9510-55A,127 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUK9510-55A,127 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUK9510-55A,127 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | MOSFET N-CH 55V 75A TO220AB |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±15V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | TO-220AB |
| Series: | TrenchMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 9 mOhm @ 25A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 200W (Tc) |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | TO-220-3 |
| Other Names: | 568-9745-5 934056851127 BUK9510-55A BUK9510-55A,127-ND BUK9510-55A-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 4307pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 68nC @ 5V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 55V |
| Detailed Description: | N-Channel 55V 75A (Tc) 200W (Tc) Through Hole TO-220AB |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 75A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUK9510-55A,127, use the request quote form to request BUK9510-55A,127 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUK9510-55A,127.The price and lead time for BUK9510-55A,127 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUK9510-55A,127.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
