BUK218-50DY,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK218-50DY,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUK218-50DY,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUK218-50DY,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TOPFET DUAL SWITCH D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.5 V ~ 35 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | D2PAK |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab), TO-263CB |
| Other Names: | 934056320118 BUK218-50DY /T3 BUK218-50DY /T3-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Drivers: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Voltage - VIL, VIH: | 1.2V, 3V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | - |
| Gate Type: | N-Channel MOSFET |
| Driven Configuration: | High-Side |
| Detailed Description: | High-Side Gate Driver IC D2PAK |
| Current - Peak Output (Source, Sink): | 8A, 8A |
| Channel Type: | Independent |
| Base Part Number: | BUK2 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUK218-50DY,118, use the request quote form to request BUK218-50DY,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUK218-50DY,118.The price and lead time for BUK218-50DY,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUK218-50DY,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
