BUK136-50L,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUK136-50L,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUK136-50L,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUK136-50L,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | TOPFET LOGIC LVL 50V D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 5V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 50V (Max) |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | SOT-426 |
| Series: | TOPFET™ |
| Rds On (Typ): | 15 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-263-5, D²Pak (4 Leads + Tab), TO-263BB |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | 934056338118 BUK136-50L /T3 BUK136-50L /T3-ND |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Status Flag |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Base Part Number: | BUK1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUK136-50L,118, use the request quote form to request BUK136-50L,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUK136-50L,118.The price and lead time for BUK136-50L,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUK136-50L,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
