BUJ105AB,118
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BUJ105AB,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BUJ105AB,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BUJ105AB,118 |
|---|---|
| Manufacturer | WeEn Semiconductors Co., Ltd |
| Description | TRANS NPN 400V 8A D2PAK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4800 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.392 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): | 400V |
|---|---|
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: | 1V @ 800mA, 4A |
| Transistor Type: | NPN |
| Supplier Device Package: | D2PAK |
| Series: | - |
| Power - Max: | 125W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Other Names: | 934056850118 BUJ105AB BUJ105AB /T3 BUJ105AB /T3-ND |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Transition: | - |
| Detailed Description: | Bipolar (BJT) Transistor NPN 400V 8A 125W Surface Mount D2PAK |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: | 13 @ 500mA, 5V |
| Current - Collector Cutoff (Max): | 100µA |
| Current - Collector (Ic) (Max): | 8A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BUJ105AB,118, use the request quote form to request BUJ105AB,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BUJ105AB,118.The price and lead time for BUJ105AB,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BUJ105AB,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
