BU6574FV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU6574FV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU6574FV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU6574FV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC ANALOG FRONT END SSOP20 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.85 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Digital: | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Supply, Analog: | 3.14 V ~ 3.47 V |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP-B |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 400mW |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | BU6574FV-E2-ND BU6574FV-E2TR |
| Number of Channels: | 1 |
| Number of Bits: | 16 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1 Channel AFE 16 Bit 400mW 20-SSOP-B |
| Base Part Number: | BU6574 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU6574FV-E2, use the request quote form to request BU6574FV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU6574FV-E2.The price and lead time for BU6574FV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU6574FV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
