BU5281G-TR
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU5281G-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU5281G-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU5281G-TR |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | IC OPAMP GP 3MHZ 5SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.82 | $0.721 | $0.639 | $0.556 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.484 | $0.412 | $0.33 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 1.8 V ~ 5.5 V, ±0.9 V ~ 2.75 V |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 100µV |
| Supplier Device Package: | 5-SSOP |
| Slew Rate: | 2 V/µs |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | SC-74A, SOT-753 |
| Output Type: | - |
| Other Names: | BU5281G-CT BU5281G-CT-ND BU5281GCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain Bandwidth Product: | 3MHz |
| Detailed Description: | General Purpose Amplifier 1 Circuit 5-SSOP |
| Current - Supply: | 750µA |
| Current - Output / Channel: | 16mA |
| Current - Input Bias: | 1pA |
| Base Part Number: | BU5281 |
| Amplifier Type: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU5281G-TR, use the request quote form to request BU5281G-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU5281G-TR.The price and lead time for BU5281G-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU5281G-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
