BU52001GUL-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU52001GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU52001GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU52001GUL-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Hall Effect Sensor 1mA Omnipolar 2.5V 4-Pin VCSP T/R / MAGNETIC SW OMNIPOLAR 4-VCSP50L1 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.963 | $0.87 | $0.784 | $0.767 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 3.3 V |
|---|---|
| Test Condition: | 25°C |
| Technology: | Hall Effect |
| Supplier Device Package: | 4-VCSP50L1 (1.1x1.1) |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±5.5mT Trip, ±0.8mT Release |
| Polarization: | Either |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 4-UFBGA, CSPBGA |
| Output Type: | Push-Pull |
| Other Names: | BU52001GUL-E2DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Push-Pull Hall Effect 4-VCSP50L1 (1.1x1.1) |
| Current - Supply (Max): | 12µA |
| Current - Output (Max): | 1mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU52001GUL-E2, use the request quote form to request BU52001GUL-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU52001GUL-E2.The price and lead time for BU52001GUL-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU52001GUL-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
