BU26507GUL-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU26507GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU26507GUL-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU26507GUL-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | LED DRVR 6-CH 0.0425A/0.02A 25-Pin Embossed T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.87 | $2.591 | $2.337 | $2.286 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 2.7V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | Linear |
| Topology: | - |
| Supplier Device Package: | VCSP50L2 |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 25-UFBGA |
| Other Names: | BU26507GUL-E2CT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency: | 1.2MHz |
| Dimming: | I²C |
| Detailed Description: | LED Driver IC 6 Output Linear I²C Dimming 42.5mA VCSP50L2 |
| Current - Output / Channel: | 42.5mA |
| Base Part Number: | BU26507 |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU26507GUL-E2, use the request quote form to request BU26507GUL-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU26507GUL-E2.The price and lead time for BU26507GUL-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU26507GUL-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
