BU2360FV-FE2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU2360FV-FE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU2360FV-FE2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU2360FV-FE2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Clock Generator 27MHz-IN 33.8688MHz-OUT 16-Pin SSOP-B T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.91 | $1.724 | $1.555 | $1.521 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SSOPB |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:6 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 16-LSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL: | Yes |
| Output: | Clock |
| Other Names: | BU2360FV-FE2CT |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | Audio Video Equipment for DVD Players |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 33.87MHz |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU2360FV-FE2, use the request quote form to request BU2360FV-FE2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU2360FV-FE2.The price and lead time for BU2360FV-FE2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU2360FV-FE2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
