BU21023MUV-E2
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU21023MUV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU21023MUV-E2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU21023MUV-E2 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Description | Sensor Controller Resistive 1-CH Serial 28-Pin VQFN Embossed Carrier T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.348 | $3.924 | $3.54 | $3.463 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Reference: | - |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Touchscreen: | 4 Wire Resistive |
| Supplier Device Package: | 28-QFN |
| Series: | - |
| Resolution (Bits): | 8 b |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 28-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | BU21023MUV-E2CT |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C, Serial, SPI |
| Detailed Description: | Touchscreen Controller, 4 Wire Resistive 8 bit I²C, Serial, SPI Interface 28-QFN |
| Current - Supply: | 4mA |
| Base Part Number: | BU21023 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU21023MUV-E2, use the request quote form to request BU21023MUV-E2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU21023MUV-E2.The price and lead time for BU21023MUV-E2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU21023MUV-E2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
