BU2032SM-G
MPD (Memory Protection Devices)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU2032SM-G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU2032SM-G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU2032SM-G |
|---|---|
| Manufacturer | MPD (Memory Protection Devices) |
| Description | HOLDER CR2032 GOLD LEADS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.21 | $1.091 | $0.849 | |||
Specifications
Data sheet
| Termination Style: | SMD (SMT) Tab |
|---|---|
| Style: | Holder (Open) |
| Series: | - |
| Other Names: | BU2032SM-GCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 315°C |
| Number of Cells: | 1 |
| Mounting Type: | PCB, Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Above Board: | 0.205" (5.20mm) |
| Battery Type, Function: | Coin Cell, Holder |
| Battery Series: | 2032 |
| Battery Cell Size: | Coin, 20.0mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU2032SM-G, use the request quote form to request BU2032SM-G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU2032SM-G.The price and lead time for BU2032SM-G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU2032SM-G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
