BU-P4970
Mueller Electric Co.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-P4970 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BU-P4970 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BU-P4970 |
|---|---|
| Manufacturer | Mueller Electric Co. |
| Description | CBL ASSY BNC PLUG 4" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.89 | $9.986 | $9.348 | $8.605 | ||
Specifications
Data sheet
| Style: | BNC to Cable |
|---|---|
| Series: | - |
| Other Names: | 314-1189 |
| Operating Temperature: | 55°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 4.000" (101.60mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gender: | Male to Cable |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Cable Assembly Coaxial BNC to Cable Male to Cable 20 AWG 4.000" (101.60mm) |
| Color: | Black, Red |
| Cable Type: | 20 AWG |
| 2nd Connector: | Coaxial Cables, 2 Positions |
| 1st Connector: | BNC Male Plug |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BU-P4970, use the request quote form to request BU-P4970 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BU-P4970.The price and lead time for BU-P4970 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BU-P4970.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

