BU-2020-A-12-2
Mueller Electric Co.
BU-2020-A-12-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-2020-A-12-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BU-2020-A-12-2
Manufacturer Mueller Electric Co.
Description TEST LEAD BANANA TO BANANA 12"
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage - Rated:300V
Type:Patch Cord
Stacking Method:Multi-Stacking, Front and Vertical (Both Connectors)
Series:BU
Ratings:-
Other Names:314-1602
BU-2020-A-12-2-ND
Q3937329A
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:12.0" (304.80mm) Banana Plug, Single, Stackable To Banana Plug, Single, Stackable Patch Cord 300V
Current Rating:10A
Contents:1 Lead, Red
Configuration:Banana to Banana
Cable Length:12.0" (304.80mm)