BU-1010-A-24-2
Mueller Electric Co.
BU-1010-A-24-2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BU-1010-A-24-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BU-1010-A-24-2
Manufacturer Mueller Electric Co.
Description TEST LEAD PLUNGERS
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wire Gauge:20 AWG
Voltage - Rated:300V
Temperature Range:221°F (105°C)
Series:BU
Other Names:314-1592
BU-1010-A-24-2-ND
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Insulation:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:24.0" (609.60mm) Micro Hook To Micro Hook Test Lead 300V 1 Lead, Red
Current Rating:5A
Contents:1 Lead, Red
Configuration:Grabber, Hook to Grabber, Hook
Cable Length:24.0" (609.60mm)