BTS4300SGAXUMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
BTS4300SGAXUMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BTS4300SGAXUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BTS4300SGAXUMA1
Manufacturer Infineon
Description The BTS4300SGA is a single channel Smart High-Side Power Switch, PG-DSO-8, RoHS
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 32069 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):Not Required
Voltage - Load:5 V ~ 34 V
Switch Type:General Purpose
Supplier Device Package:PG-DSO-8
Series:-
Rds On (Typ):300 mOhm
Ratio - Input:Output:1:1
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)