BT1M-M300
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BT1M-M300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BT1M-M300 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BT1M-M300 |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Description | CABLE TIE METAL BARB 4.0" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.062 | |||||
Specifications
Data sheet
| Shielding: | 0.333' (101.60mm, 4.00") |
|---|---|
| Series: | DOME-TOP® BARB-TY® BT |
| RoHS Status: | 1000 per Pkg |
| Other Names: | 07498309639 |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Material Thickness: | 0.095" (2.40mm) |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | BT1M-M300 |
| Features: | Heat Stabilized, Weather Resistant |
| Diameter: | 0.90" (22.86mm) |
| Description: | CABLE TIE METAL BARB 4.0" |
| Color: | Black |
| Bundle Diameter: | Standard, Locking |
| Attenuation - Typ: | 18 lbs (8.16 kg) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BT1M-M300, use the request quote form to request BT1M-M300 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BT1M-M300.The price and lead time for BT1M-M300 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BT1M-M300.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
