BSZ15DC02KDHXTMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSZ15DC02KDHXTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSZ15DC02KDHXTMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSZ15DC02KDHXTMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | Mosfet Array N and P-Channel Complementary 2V 5.1A, 3.2A 2.5W Surface Mount PG-TSDSON-8-FL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.858 | $0.774 | $0.698 | $0.683 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1.4V @ 110µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-TSDSON-8-FL |
| Series: | Automotive, AEC-Q101, HEXFET® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 55 mOhm @ 5.1A, 4.5V |
| Power - Max: | 2.5W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerTDFN |
| Other Names: | BSZ15DC02KDHXTMA1-ND BSZ15DC02KDHXTMA1TR SP000961028 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 419pF @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 2.8nC @ 4.5V |
| FET Type: | N and P-Channel Complementary |
| FET Feature: | Logic Level Gate, 2.5V Drive |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array N and P-Channel Complementary 20V 5.1A, 3.2A 2.5W Surface Mount PG-TSDSON-8-FL |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 5.1A, 3.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSZ15DC02KDHXTMA1, use the request quote form to request BSZ15DC02KDHXTMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSZ15DC02KDHXTMA1.The price and lead time for BSZ15DC02KDHXTMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSZ15DC02KDHXTMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

