BSZ050N03LSGATMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
BSZ050N03LSGATMA1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSZ050N03LSGATMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. BSZ050N03LSGATMA1
Manufacturer International Rectifier (Infineon Technologies)
Description MOSFET N-CH 30V 40A TSDSON-8
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Vgs(th) (Max) @ Id:2.2V @ 250µA
Vgs (Max):±20V
Technology:MOSFET (Metal Oxide)
Supplier Device Package:PG-TSDSON-8
Series:OptiMOS™
Rds On (Max) @ Id, Vgs:5 mOhm @ 20A, 10V
Power Dissipation (Max):2.1W (Ta), 50W (Tc)