BSP77 E6327
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSP77 E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSP77 E6327 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSP77 E6327 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Description | Power Switch/Driver 1: 1 N-Channel 2.17A PG-SOT223-4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.207 | $0.187 | $0.169 | $0.165 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | Not Required |
|---|---|
| Voltage - Load: | 42V (Max) |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | PG-SOT223-4 |
| Series: | HITFET® |
| Rds On (Typ): | 70 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | BSP77 E6327-ND BSP77E6327 BSP77E6327NT BSP77E6327T BSP77E6327T-ND BSP77E6433XT SP000011150 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | On/Off |
| Input Type: | Non-Inverting |
| Features: | Auto Restart |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Over Temperature, Over Voltage |
| Current - Output (Max): | 2.17A |
| Base Part Number: | BSP77 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSP77 E6327, use the request quote form to request BSP77 E6327 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSP77 E6327.The price and lead time for BSP77 E6327 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSP77 E6327.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

