BSP300L6327HUSA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSP300L6327HUSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSP300L6327HUSA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSP300L6327HUSA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET N-CH 800V 190MA SOT-223 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 4V @ 1mA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | PG-SOT223-4 |
| Series: | SIPMOS® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 20 Ohm @ 190mA, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 1.8W (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-261-4, TO-261AA |
| Other Names: | BSP300 L6327 BSP300 L6327-ND BSP300L6327HUSA1TR BSP300L6327XT SP000089201 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 230pF @ 25V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 800V |
| Detailed Description: | N-Channel 800V 190mA (Ta) 1.8W (Ta) Surface Mount PG-SOT223-4 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 190mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSP300L6327HUSA1, use the request quote form to request BSP300L6327HUSA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSP300L6327HUSA1.The price and lead time for BSP300L6327HUSA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSP300L6327HUSA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

