BSO615CGHUMA1
Infineon Tech, Power Semi's
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSO615CGHUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSO615CGHUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSO615CGHUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon Tech, Power Semi's |
| Description | MOSFETs, smart power bridges & switches, power ICs, voltage regulators, CAN transceivers |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.062 | $0.056 | $0.051 | $0.05 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2V @ 20µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8 |
| Series: | SIPMOS® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 110 mOhm @ 3.1A, 10V |
| Power - Max: | 2W |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | BSO615CGHUMA1CT BSO615CINCT BSO615CINCT-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 380pF @ 25V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 22.5nC @ 10V |
| FET Type: | N and P-Channel |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 60V |
| Detailed Description: | Mosfet Array N and P-Channel 60V 3.1A, 2A 2W Surface Mount PG-DSO-8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 3.1A, 2A |
| Base Part Number: | BSO615 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSO615CGHUMA1, use the request quote form to request BSO615CGHUMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSO615CGHUMA1.The price and lead time for BSO615CGHUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSO615CGHUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

