BSC130P03LSGAUMA1
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy BSC130P03LSGAUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy BSC130P03LSGAUMA1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | BSC130P03LSGAUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | MOSFET P-CH 30V 22.5A TDSON-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.748 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.2V @ 150µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±25V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | PG-TDSON-8 |
| Series: | OptiMOS™ |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 13 mOhm @ 22.5A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 2.5W (Ta), 69W (Tc) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerTDFN |
| Other Names: | BSC130P03LS G BSC130P03LS G-ND BSC130P03LS GINTR BSC130P03LS GINTR-ND BSC130P03LSG BSC130P03LSGAUMA1TR SP000359666 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 3670pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 73.1nC @ 10V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | P-Channel 30V 12A (Ta), 22.5A (Tc) 2.5W (Ta), 69W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 12A (Ta), 22.5A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply BSC130P03LSGAUMA1, use the request quote form to request BSC130P03LSGAUMA1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number BSC130P03LSGAUMA1.The price and lead time for BSC130P03LSGAUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# BSC130P03LSGAUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

